leczenie jaskry warszawa Secrets

Jaskra normalnego ciśnienia, nazywana także jaskrą niskiego ciśnienia, to rodzaj jaskry z otwartym kątem przesączania, w przebiegu której pomimo prawidłowego ciśnienia w oku rozwija się jaskra.

Niestety, obecnie jest to choroba nieuleczalna, choć medycyna stworzyła już skuteczne terapie, dzięki którym przy wczesnym wykryciu jaskry można zminimalizować ryzyko znacznego pogorszenia się jakości widzenia lub utraty wzroku. Leczenie jaskry polega na obniżaniu ciśnienia śródgałkowego za pomocą środków farmakologicznych lub – w przypadku zaawansowanego stadium choroby – operacji przeciw jaskrowej.

Pierwszy zabieg selektywnej trabekuloplastyki laserowej SLT wykonano na początku XXI wieku w Stanach Zjednoczonych. Mimo iż metoda ta była z początku traktowana z pewną dozą sceptycyzmu, w ciągu kilkunastu lat jej stosowania uznano ją za całkowicie bezpieczną, nie dającą uchwytnych skutków ubocznych.

Trabekulektomia ze wszczepieniem implantu drenującego Specific: ulepszona wersja trabekulektomii. Podczas tej operacji chirurg przy pomocy bardzo cienkiej igły umieszcza w oku wykonany ze stali chirurgicznej implant o mikroskopijnych rozmiarach.

Jaskra jest poważną chorobą prowadzącą do uszkodzenia, a w efekcie nawet do zaniku nerwu wzrokowego. Rozróżniamy dwa rodzaje tego schorzenia. Jaskra zamkniętego kąta przesączania wynika z budowy oka i uniemożliwia odprowadzanie cieczy wodnistej z gałki ocznej w wyniku zrostu rogówki i tęczówki.

Nowoczesne wyposażenie to jeden z największych atutów naszej przychodni okulistycznej. Dysponujemy sprzętem renomowanych producentów, wykorzystujemy urządzenia najnowszej generacji i najwyższej dostępnej klasy. Posiadamy między innymi:

Kanaloplastyka przypomina natomiast plastykę naczyń krwionośnych - przy użyciu cieniutkiego cewnika udrażniana jest wówczas droga odpływu dla cieczy.

Ważne: Objawami jaskry zamkniętego kąta przesączenia są często gwałtowny ból gałek ocznych, utrata ostrości widzenia, nudności, ból głowy i światłowstręt oraz zaczerwienione oko.

Leczenie jaskry ma na celu obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, aby zahamować publishęp choroby i zapobiec dalszym uszkodzeniom nerwu wzrokowego. W zależności od rodzaju jaskry oraz stopnia zaawansowania choroby lekarz okulista dobiera odpowiednią metodę terapeutyczną.

Leczenie jaskry wtórnej uzależnione jest od jej przyczyny, a rodzaj zabiegu zawsze musi być dobrany do konkretnego przypadku medycznego.

Operacja jest bardzo skuteczna, niestety obciążona ryzykiem powikłań, między innymi może pojawić się po niej zaćma – dlatego często zaćmę operuje się wraz z jaskrą.

Jaskra jest chorobą nieuleczalną, dlatego jej leczenie trwa do końca życia chorego. Terapia jaskry ma na celu wyłącznie zatrzymanie publishępu choroby.

Irydektomia chirurgiczna: bardzo podobna w przebiegu i skutkach do irydektomii laserowej, ale dokonywana na drodze chirurgicznej. Decydują się na nią pacjenci, u których występują przeciwwskazania do zabiegu laserowego.

Celem podjętego leczenia jest utrzymanie funkcji widzenia, a co za tym idzie - jakości życia pacjenta. Istotne jest, aby zatrzymać put upępujące uszkodzenia nerwu wzrokowego, uzyskać stabilne parametry w badaniu pola widzenia oraz osiągnąć ciśnienie wewnątrzgałkowe, przy którym - u danego pacjenta - choroba nie będzie leczenie jaskry warszawa put upępować.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *